KONST / Litografier / Färglitografi 14088592
nr 1408 8592
Georges Braque
(1882-1963), Frankrike
Färglitografi, Efter. Signerad, numrerad 257/295, oramat löst blad, bladets mått: 59x75 cm
Georges Braque, fransk målare, grafiker och skulptör född 1882, död i Paris 1963.
måndag 19 juli 2021
kl 19:18:38
Georges Braque
Läs mer om Georges Braque